Selkäyhdistysten yhteystiedot

Heinolan Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Anja Marttinen (pj.), sähköposti hss.ry(a)phnet.fi puh. 040 846 6456
Pirjo Karlsson (siht./rahastonhoitaja) 040 513 7806
kotisivut www.heisely.net
facebook Heinolan Seudun Selkäyhdistys

Hyvinkään Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Selkäliitto (toimisto), 09 605 918selkaliitto(a)selkaliitto.fi

Järviseudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Oili Kaunisto (pj), kaunisto.oili(a)gmail.com
040 512 0815

Kanta-Hämeen Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Eero Kainulainen (pj), 050 552 2720, eero.kainulainen(a)pp2.inet.fi
kotisivut www.kantaselka.fi

Keski-Pohjanmaan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 19 €
Pekka Nurmi (pj) pekka.nurmi(a)anvianet.fi
Asta Törmälehto (varapj), 0400 773 110, asta.tormalehto(a)gmail.com
kotisivut www.kpselkayhdistys.com 
facebook Keski-Pohjanmaan Selkäyhdistys Ry

Keski-Suomen Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 22 € 
Sinikka Kilpikoski (pj), sinikka.kilpikoski(a)kolumbus.fi, 0400 242 481
Yhdistyksen postiosoite: Matarakatu 6, 40100 Jyväskylä
tukipuhelin 044 7577 636, sähköposti ksselka(a)gmail.com
kotisivut https://keskisuomenselkayhdistys.com/
facebook Keski-Suomen Selkäyhdistys ry

Kuhmon Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 €
Ari Innilä (pj), 050 523 2044, ari.innila(a)gmail.com
Eija Tuhkanen (siht.), 050 330 5916 eijatuhkanen2(a)gmail.com 

Kuopion Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 22 €
Pertti Lötjönen (pj) kuopionselkayhdistys(a)gmail.com, puh. 044 333 9194
Pirjo Lötjönen (siht.) kuopioselkasihteeri(a)gmail.com, puh. 0400 554 8424
Liikuntavastaavat: selkaliikunta(a)gmail.com, puh. 040 566 4146
kotisivut www.kuopionselkayhdistys.fi
facebook Kuopion Selkäyhdistys ry

Kymenlaakson Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Sirpa Heikkinen (pj), 0400 950 844, sirpa.heikkinen2(a)gmail.com
kotisivut www.kymenlaaksonselkayhdistys.fi 
facebook Kymenlaakson Selkäyhdistys ry

Kyrönmaan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 19 € 
Sinikka Uusi-Viitala (pj), 050 595 1748, sinikka.u(a)luukku.com 
tukipuhelin 040 760 0644
facebook Kyrönmaan Selkäyhdistys ry

Lieksan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 22 € 
Päivi Tallus (pj), 040 827 2201, paivi.tallus(a)gmail.com
Meeri Kauppinen (siht), 040 585 4029, meeri.kauppinen(a)gmail.com

Mikkelin Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Leena Kämppi (pj), 050 339 3181, leenak_60(a)hotmail.com 
kotisivut www.mikkelinselat.fi
facebook Mikkelin Seudun Selkäyhdistys ry

Napapiirin Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Ritva Kariniemi-Holm, 040 564 2694, ritva.kari(a)gmail.com 
facebook Napapiirin Selkäyhdistys ry

Oulun Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Kimmo Rundström (pj), 044 290 3753, kimmo.rundstrom(a)gmail.com
Toimisto: Kansankatu 53, 2. kerros, 90100 Oulu
sähköposti selkayhdistysossy(a)gmail.com 
kotisivut oulunseudunselkayhdistys.yhdistysavain.fi
facebook Oulun seudun Selkäyhdistys ry

Pohjois-Karjalan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 22 € 
Sirpa Moilanen (pj), 050 322 4767, siroli.moilanen@gmail.com
Lenita Mustonen (siht.), 045 205 0455
sähköposti p-kselka(a)hotmail.fi
kotisivut www.pkselka.fi
facebook Pohjois-Karjalan Selkäyhdistys  

Porvoon Seudun Selkäyhdistys ry - Borgånejdens Ryggförening rf

Jäsenmaksu 18 € 
Päivi Himanen (pj), paivi.himanen(a)hotmail.com, 044 270 6989
Riitta Tehikoski (siht), 0400 440 472, rtehikoski(a)gmail.com
kotisivut www.selkayhdistysporvoo.net

Pääkaupunkiseudun Selkäyhdistykset
Espoo, Helsinki, Vantaa

Jäsenmaksu 25 € 
Seppo Nyqvist (pj)
Toimisto avoinna ma, ti ja to klo 10-15, Oltermannintie 8, 00620 Helsinki
044 360 0201, sähköposti toimisto(a)selkayhdistykset.fi
kotisivut www.selkayhdistykset.fi 
facebook Pääkaupunkiseudun Selkäyhdistykset

Rauman Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Tuula Lempinen (pj.), 050 321 1479, tuula.lempinen(a)dnainternet.net
Raimo Järvi (siht.), 0400 816 509, raimo.jarvi(a)eurajokinetti.fi 

Satakunnan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 21 € 
Kaija-Liisa Lohivuo (pj), 044 012 1437, kaija.lohivuo(a)gmail.com
Toimisto: Satakunnan yhteisökeskus, Isolinnankatu 16, 28100 Pori
050 548 4696, sähköposti sataselka(a)gmail.com
kotisivut www.sataselka.net 
facebook Satakunnan Selkäyhdistys ry

Savonlinnan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Jaakko Hassinen (pj) 044 974 6164 jaakhass(a)gmail.com
Arja Väisänen (siht.), 044 245 4704, arja.a.vaisanen(a)gmail.com
facebook Savonlinnan Selkäyhdistys ry

Seinäjoen Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Anna-Liisa Kallio (pj), 045 271 0165, kallionannaliisa(a)gmail.com, anna-liisa.kallio(a)netikka.fi
HilkkaTalvitie (siht.), hilkka.talvitie(a)netikka.fi
tukihenkilö: Teija Perkiö, 040 563 7955 
kotisivut https://seinajoenselkayhdistys.wordpress.com 

Selkäyhdistys SalpausSelät ry

Jäsenmaksu 22 € 
Atte Sarilo (pj) atte.sarilo(a)gmail.com, 0400 353 055
Brita Stång (varapj), 040 7429 325, stangbrita(a)gmail.com
Toimisto: LINK, Hämeenkatu 26 A, 15140 Lahti
kotisivut www.lahdenlink.fi/jasenyhdistykset/selkayhdistys-salpausselat-ry/
facebook Selkäyhdistys SalpausSelät ry

Siika-Pyhä-Kalajokilaakson Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 15 € 
Anneli Jauhiainen (pj), 040 912 5349, pirjoanneli.jau(a)gmail.com
sähköposti siikapyhakalasy(a)gmail.com

Suur-Salon Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 23 € 
Kari Lehti (pj), 040 727 5436 lehtikari50(a)gmail.com
Maaret Halonen (siht.), 0500 745 331, maaret.h.halonen(a)gmail.com
kotisivut www.salonselat.fi 
facebook Suur-Salon Selkäyhdistys ry

Tampereen Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 23 € 
Arvo Autio (pj), 040 593 1146, arvo.autio(a)gmail.com
Tarja Joenpolvi (siht.), 040 090 8169, tarja1.tikka(a)gmail.com 
kotisivut www.tamselka.fi 
facebook Tampereen Seudun Selkäyhdistys

Turun Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 23 € 
Pirkko Heino (pj), 0400 600 906, pirkko.h.heino(a)gmail.com
Toimisto: Humalistonkatu 10, 20100 Turku
040 525 1739, sähköposti toimisto(a)turunselkayhdistys.fi
kotisivut www.turunselkayhdistys.fi 
facebook Turun Seudun Selkäyhdistys ry

Tyrvään Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 25 € 
Olli Kyläkangas (pj) 050 356 5610, olli.kylakangas(a)gmail.com
Selja Kallio (siht.), selakallio(a)gmail.com
kotisivut https://tyrvaanselka.yhdistysavain.fi

Vaasan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Aino Ranta (pj) 050 303 6786, ainoranta49(a)gmail.com
sähköposti vaasanselkayhdistys(a)netikka.fi
kotisivut www.vaasanselkayhdistys.fi

Vakka-Suomen Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 16 € 
Marjatta Hellsten (pj), 050 342 6950, hellsten.marjatta(a)gmail.com 
kotisivut https://vakka-suomen-selkayhdistys.webnode.fi
facebook Vakka-Suomen Selkäyhdistys 

Liity jäseneksi - täytä liittymislomake 

Uusien yhdistysten perustaminen

Mikäli omalla paikkakunnallasi ei ole toimivaa selkäyhdistystä, ota yhteyttä liittoon puhelimitse (09) 605 918 tai palautelomakkeen avulla. Kartoitamme yhdessä, olisiko paikkakunnallesi mahdollista perustaa selkäyhdistys.

Selkäyhdistykset