Selkäyhdistysten yhteystiedot

Heinolan Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 19 € 
Anja Marttinen (pj.), sähköposti hss.ry(a)phnet.fi puh. 040 846 6456
Pyhättömän tie 6, 18100 Heinola 
Pirjo Karlsson (siht./rahastonhoitaja) 040 513 7806
Kirkkotie 10, 18300 Heinola kk 
kotisivut www.heisely.net
facebook Heinolan Seudun Selkäyhdistys

Hyvinkään Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 10 € 
Ole Hokkanen (siht.), 040 512 9704, seiloriole(a)gmail.com
Helenenkatu 7 as. 1, 05800 Hyvinkää

Järviseudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Oili Kaunisto (pj), kaunisto.oili(a)gmail.com
040 512 0815

Kanta-Hämeen Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 15 € 
Eero Kainulainen (pj), 050 552 2720, eero.kainulainen(a)pp2.inet.fi
Huhtanen 63, 13800 Katinala
kotisivut www.kantaselka.fi

Keski-Pohjanmaan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 €
Pekka Nurmi (pj) pekka.nurmi(a)anvianet.fi
Asta Törmälehto (varapj), 0400 773 110, asta.tormalehto(a)gmail.com
Libeckinkatu 12 A 2, 67200 Kokkola
kotisivut www.kpselkayhdistys.com

Keski-Suomen Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Sinikka Kilpikoski (pj), sinikka.kilpikoski(a)kolumbus.fi, 0400 242 481
toimisto Matarakatu 6, 40100 Jyväskylä
tukipuhelin 044 7577 636, sähköposti ksselka(a)gmail.com
kotisivut www.keskisuomenselka.com
facebook Keski-Suomen Selkäyhdistys ry

Selkäyhdistys Kotkan Selkä ry

Jäsenmaksu 17 € 
Tuija Laine (pj), 044 546 6509, tuija.laine(a)saunalahti.fi
kotisivut https://sites.google.com/site/selkayhdistyskotka/home    
facebook Kotkan Selkä

Kuhmon Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Pentti Syväjärvi (pj), 040 746 9483, pesyvajarvi(a)gmail.com
Pirkko Jauhonen (siht.), 0500 232 952, pirkko.jauhonen(a)luukku.com

Kuopion Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 

Pertti Lötjönen (pj) kuopionselkayhdistys(a)gmail.com
puh. 044 333 9194
Hannele Rouvinen (siht.) kuopioselkasihteeri(a)gmail.com
puh. 040 832 4242
Jaakko Oksanen/Virva Kukkaslahti (liikuntavastaavat) selkaliikunta(a)gmail.com
puh. 040 566 4146

Kymenlaakson Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Sirpa Heikkinen (pj), 0400 950 844, sirpa.heikkinen2(a)gmail.com
Suihkutie 37, 45100 Kouvola
kotisivut www.kymenlaaksonselkayhdistys.fi 
facebook Kymenlaakson Selkäyhdistys ry

Kyrönmaan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Sinikka Uusi-Viitala (pj), 050 595 1748, sinikka.u(a)luukku.com 
Käräjämäentie 34, 66440 Tervajoki 
tukipuhelin 040 760 0644
kotisivut www.netikka.net/kyronmaanselkayhdistys

Lieksan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Kaija Karjunen (pj), 040 124 5228, kaija.karjunen(a)pp.inet.fi 
Sirkka Frondelius (siht.), 050 372 2622

Mikkelin Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Leena Kämppi (pj), 050 339 3181, leenak_60(a)hotmail.com 
Tiilisaarentie 16, 52100 Anttola 
kotisivut www.mikkelinselat.fi

Napapiirin Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Ritva Kariniemi-Holm, 040 564 2694, ritva.kari(a)gmail.com 
Koparakuja 12, 96440 Rovaniemi 
kotisivut www.napapiirinselka.fi

Oulun Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Kimmo Rundström (pj), 044 290 3753, kimmo.rundstrom(a)gmail.com
toimisto Kansankatu 53, 2. kerros, 90100 Oulu
sähköposti selkayhdistysossy(a)gmail.com 
kotisivut www.oulunseudunselkayhdistys.com 
facebook Oulun seudun Selkäyhdistys ry

Pohjois-Karjalan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Sirpa Moilanen (pj), 050 322 4767, siroli.moilanen@gmail.com
Leila Laakkonen (siht.), Mansikkatie 8, 80330 Reijola 
040 729 4815, sähköposti p-kselka(a)hotmail.fi
kotisivut www.pkselka.fi
facebook Pohjois-Karjalan Selkäyhdistys  

Porvoon Seudun Selkäyhdistys ry

Borgånejdens Ryggförening rf, jäsenmaksu 16 € 
Sirpa Pirttimaa-Törnqvist (pj), 040 745 5610,  pirttimaa.s(a)luukku.com 
kotisivut www.selkayhdistysporvoo.net

Pääkaupunkiseudun Selkäyhdistykset

Jäsenmaksu 22 € 
Ari Räsänen (pj)
toimisto ma, ti ja to klo 10-15, Malminkaari 5, 3. krs, 00700 Helsinki
044 360 0201, sähköposti toimisto(a)selkayhdistykset.fi
kotisivut www.selkayhdistykset.fi 
facebook Pääkaupunkiseudun Selkäyhdistykset

Rauman Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 

Tuula Lempinen (pj.), 02 823 5174, tuula.lempinen(a)dnainternet.net
Lensunkalliontie 12 as 18, 26660 Rauma 
Raimo Järvi (siht.) 0400 816 509, raimo.jarvi(a)eurajokinetti.fi 
Mattilantie 11 A, 27100 Eurajoki

Satakunnan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Kaija-Liisa Lohivuo (pj), 044 0121437, kaija.lohivuo(a)gmail.com
Umpikuja 8, 29250 Nakkila 
toimisto Isolinnankatu 16, 28100 Pori
050 533 6556, sähköposti sataselka(a)gmail.com
kotisivut www.sataselka.net 
facebook Satakunnan Selkäyhdistys ry

Savonlinnan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 17 € 
Aulis Leskinen (pj), 050 543 6902, aulis_leskinen(a)hotmail.com
Arja Väisänen (siht.), 044 417 4107, arja.vaisanen(a)savonlinna.fi
kotisivut www.savonlinnanselkayhdistys.fi
facebook Savonlinnan Selkäyhdistys ry
 

Seinäjoen Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Anna-Liisa Kallio (pj), 045 271 0165, anna-liisa.kallio(a)netikka.fi
Kaisa Luhtanen (siht.), kaisa.luhtanen(a)netikka.fi
tukihenkilöt Teija Perkiö, 040 563 7955
kotisivut www.anvianet.fi/selka

Selkäyhdistys SalpausSelät ry

Jäsenmaksu 21 € 
Anna-Liisa Nevalainen (pj), 040 7352272, anna-liisa.nevalainen(a)suomi24.fi
Brita Stång (varapj), 040 7429 325, brita.stang(a)phnet.fi
toimisto Hämeenkatu 26 A, 15140 Lahti
kotisivut www.neuvokas.org/sosiaali-ja-terveysalan-yhdistyksia/selkayhdistys-salpausselat-ry/

Siika-Pyhä-Kalajokilaakson Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 15 € 
Anneli Jauhiainen (pj), 040 912 5349, anneli.jauhiainen(a)suomi24.fi
Minna Kivelä (siht.), 040 741 7940, minnakivela82(a)gmail.com
sähköposti siikapyhakalasy(a)gmail.com

Suur-Salon Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 23 € 
Anne Lahti (pj), 045 279 2721, simpukkaranta(a)gmail.com
Maija Rauhala (siht.) 040 706 1026 maija.k.rauhala(a)gmail.com
kotisivut www.salonselat.com 
facebook Suur-Salon Selkäyhdistys ry

Tampereen Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 22 € 
Arvo Autio (pj), 040 593 1146, arvo.autio(a)gmail.com
c/o Kaukapellontie 1, 33710 Tampere
Leena Salmela (siht.) leena_salmela(a)kolumbus.fi
c/o Armas Branderin katu 14 A 20, 36280 Pikonlinna
kotisivut www.tamselka.fi 
facebook Tampereen Seudun Selkäyhdistys

Turun Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 20 € 
Pirkko Heino (pj), 0400 600 906, pirheino(a)suomi24.fi
toimisto Humalistonkatu 10, 20100 Turku
040 525 1739, sähköposti toimisto(a)turunselkayhdistys.fi
kotisivut www.turunselkayhdistys.fi 
facebook Turun Seudun Selkäyhdistys ry

Tyrvään Seudun Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 25 € 
Eira Mäkitalo (pj), 050 582 0571, eiramakitalo(a)gmail.com,
Satakielenkatu 3, 38200 Sastamala 
Selja Kallio (siht.), selakallio(a)gmail.com

Vaasan Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 18 € 
Aino Ranta (pj) 050 303 6786, ainoranta49(a)gmail.com
sähköposti vaasanselkayhdistys(a)netikka.fi
kotisivut www.vaasanselkayhdistys.fi

Vakka-Suomen Selkäyhdistys ry

Jäsenmaksu 15 € 
Marjatta Hellsten (pj)
Tammitie 4 D 30, 23500 Uusikaupunki 
050 342 6950, hellsten.marjatta(a)gmail.com
facebook Vakka-Suomen Selkäyhdistys ry 
 

Uusien yhdistysten perustaminen

Mikäli omalla paikkakunnallasi ei ole toimivaa selkäyhdistystä, ota yhteyttä liittoon puhelimitse (09) 605 918 tai palautelomakkeen avulla. Kartoitamme yhdessä olisiko paikkakunnallesi mahdollista perustaa selkäyhdistys.

Selkäyhdistykset